Gdzie zaciągnąć kredyt

Gdzie zaciągnąć kredyt
Na naszym rynku finansowym mamy szeroki wybór banków, które proponują różnego rodzaju, mniej lub bardziej atrakcyjne kredyty. Przede wszystkim należy pamiętać, że żaden bank nie pożyczy nam pieniędzy bez pewności, że będziemy w stanie spłacić mu nasze zobowiązania. Poszukując najlepszego kredytu, warto skorzystać z porównywarek kredytów dostępnych w Internecie.

Jeśli nie chcemy sami kalkulować i porównywać, możemy skorzystać z usług instytucji pośredniczących w sprzedaży produktów bankowych, są to tzw. pośrednicy kredytowi i doradcy finansowi. Korzystanie z ich usług ma swoje wady i zalety.
Niewątpliwym plusem jest duża oszczędność czasu. W poszukiwaniu odpowiedniego kredytu nie trzeba odwiedzając kilku banków, wystarczy udać się do jednego doradcy. Często banki traktują takie instytucje jako dodatkowy kanał dystrybucyjny. Dlatego niektóre swoje produkty w sieci pośredników mogą oferować na lepszych warunkach. Klient nie płaci dodatkowo za taki kredyt, gdyż firma pośrednicząca pobiera część prowizji za udzielenie kredytu, która należy się bankowi.
Fachowcy pracujący w takich instytucjach służą profesjonalną radą i pomocą w wyborze odpowiedniego banku. Niestety może okazać się, że doradcy finansowi dążą do zawierania umów z konkretnym bankiem, gdyż oferuje im on wyższe wynagrodzenie za sprzedaż ich produktów, które nie zawsze są korzystne dla klienta. Najlepszym rozwiązaniem jest skonfrontowanie oferty pośrednika z ofertami bezpośrednio dostępnymi w banku. Dobrym posunięciem jest również złożenie wniosku o przyznanie kredytu w przynajmniej dwóch bankach, dzięki czemu zwiększają się nasze możliwości negocjacyjne.
W przypadku kredytów gotówkowych, oprócz banków i pośredników kredytowych, można się o nią ubiegać także w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych oraz w firmach pożyczkowych. Przed wyborem instytucji, warto jest się dobrze zastanowić i wybrać dla nas optymalne rozwiązanie.