Kredyt na remont

Kredyt na remont
Każdy dom, mieszkanie czy lokal co jakiś czas wymaga remontu. Niektórzy robią go regularnie co kilka lat, inni bardziej sporadycznie, ale wszyscy potrzebują określonej sumy pieniędzy aby go gruntownie przeprowadzić.

Żeby dobrze się do niego przygotować należy sporządzić kosztorys prac i materiałów. Jeśli odnowienie pomieszczeń będzie zlecone firmie remontowej, należy uwzględnić kwoty, za jakie pracownicy będą wykonywali poszczególne czynności.
Cennik prac remontowych jest bardzo zróżnicowany. Koszt usługi uzależniony jest od wielkości powierzchni, którą trzeba odnowić lub naprawić, a także od tego kto zapewnia materiały i narzędzia. Warto samemu zakupić farbę, pędzle czy tapety. Dzięki temu zaoszczędzi się kilkadziesiąt lub nawet kilkaset złotych, a przy tym będzie wiadomo z czego fachowcy korzystali.
Każda usługa jest liczona osobno, czyszczenie powierzchni i malowanie czy zrywanie starych tapet i przyklejanie nowych liczy się oddzielnie. Dlatego aby zaoszczędzić, warto przeprowadzić drobne prace we własnym zakresie. Montaż drzwi wejściowych kosztuje około 400 złotych, w przypadku wstawiania okien, za metr bieżący trzeba zapłacić 90 złotych. Sumując wszystkie usługi firmy, może się okazać, że odłożona kwota nie wystarczy, dlatego wiele osób decyduje się na kredyt bankowy.
Banki zwykle nie udzielają kredytów na pokrycie całości wyliczonej kwoty. Trzeba mieć 10 lub 20 procent wkładu własnego. Można starać się o całą kwotę, składając odpowiednie pismo do banku. W niektórych przypadkach można uzyskać kredyt budowlany, jednak prace remontowe muszą być dalece zaawansowane. Kredyt inwestycyjny to także dobre rozwiązanie na opłacenie remontu, jednak jego zakończenie musi gwarantować zyski.
Można uzyskać także kredyt hipoteczny na remont, który charakteryzuje się niskim oprocentowaniem i możliwością długiej spłaty. Należy w tym celu przygotować kilka dokumentów, które trzeba złożyć w banku, są to między innymi: akt własności, dokładnie opisany zakres remontu, umowa z firmą remontową na wykonanie remontu (w przypadku gdy kredytobiorca nie jest wykonawcą) oraz oświadczenie majątkowe oraz zaświadczenie o dochodach i formie zatrudnienia.