Pojęcie kredytu

Pojęcie kredytu
Kredyt jest pożyczką pieniężną zaciągniętą w banku na określony cel, czas oraz za określony procent. Po określonym czasie kredyt należy zwrócić – czas ten liczony jest w dniach, miesiącach lub latach.

Wyróżnia się różne rodzaje kredytów, między innymi kredyt gotówkowy, kredyt inwestycyjny, kredyt bez BIK.
Decydując się na zaciągnięcie kredytu, bierzemy na siebie dużą odpowiedzialność, dlatego nim podpiszemy umowę kredytową, warto wiedzieć, jaki kredyt wybrać, oraz przeczytać poradnik dla kredytobiorców i dokładnie przeanalizować wszytkie za i przeciw. Ofery banków brzmią bardzo kusząco, jednak analizując poszczególne oferty, nakleży podejść do nich bardzo krytycznie i z dużą dozą nieufności – należy dokładnie przeanalizować gdzie wziąć kredyt i wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Reklamy zazwyczaj nie mówią całej prawdy, eksponując np. niższe oprocentowanie. Chcąc zdobyć klienta, zazwyczaj nie mówi się o innych obciążeniach które mogą spotkać kredytobiorcę, dlatego warto czytać dokadnie regulaminy, szczególnie to, co jest napisane drobnym maczkiem, na ostatniej stronie.
Wnioskując o kredyt bardzo ważna jest Twoja zdolność kredytowa – zanim zdecydujesz się na kredyt warto we własnym zakresie sprawdzić czy Cię na niego stać! Dostępne w Internecie narzędzia – kalkulator kredytowy – pomogą Ci samodzielnie ustalić swoją zdolność kredytową.