Porady dla biorących kredyt

Porady dla biorących kredyt
Jak ustrzec się przed przykrymi niespodziankami zastawianymi przez bankowców? Poniższe wskazówki to najlepszy poradnik dla kredytobiorców: Oszacuj, czy stać Cię na kredyt – zsumuj swoje miesięczne dochody i stałe wydatki, przeanalizuj rezerwę – sprawdź, czy gra warta jest świeczki! Pamiętaj – czasem nie warto się zadłużać! Nie ufaj reklamom! – żaden bank nie przedstawia w reklamach prawdziwego kosztu pożyczki.

Do oprocentowania, atrakcyjnie nieskiego w reklamach, doliczane są wysokie prowizje, które sprawiają, że spłacane raty okazują się dużo wyższe. Dlatego nigdy nie zaciągaj kredytu pod wpływem impulsu! Zawsze staraj się porównywać ofertę wybranego banku z kilkoma innymi, które znasz. Szczególną uwagę zwróć na miesięczne raty – w bankach zwróć się o konkretną symulację dla określonej kwoty i okresu kredytowania i w ten sposób porównuj miesięczne raty dla interesującego Cię wariantu kredytu.
Jeśli chcesz wziąć kredyt na niewielką kwotę, zatanów się czy opłaca Ci się to opłaca -  większość instytucji finansowych oferuje małym pożyczkobiorcom gorsze warunki finansowe!
Przeczytaj umowę! Dokładnie sprawdź wszelkie drobiazji, np. termin płatności raty.
Bardzo ważna jest decyzja, gdzie wziąć kredyt – czyli kto udzieli nam kredytu na najkorzystniejszych warunkach, oraz rodzaj zaciąganego kredytu.